Tokat Alışveriş Yerleri

 
 
YAZMACILAR ÇARŞISI
 
       Osmanlı Dönemin de saray ve sultanların yazma ve ipekli dokuma ihtiyacını karşılayan yazmacılar sokağı taşhanın yanında adeta yüzyıllardır ayakta kalabilmenin onurunu gösterircesine Pervane Hamamından yukarıya doğru uzanmakta ve günümüzde yok olmama mücadelesi verircesine mütevazi hayatını sürdürmektedir.Asırlardır Tokat yazmalarının binlerce çeşidinin satıldığı çarşı, özlemle ziyaretçilerini beklemekte.
 
 
 
ANTİKACILAR ÇARŞISI
 
          Sulusokağın bitiminde Yağıbasan Medresesi altında yer almaktadır.Antika meraklılarının büyük ilgisini çekmektedir.Annelerimizin, ninelerimizin kullandığı sandıklar, sırlı küpler, gibi çocukluğumuzdan hayal meyan hatırladığımız eşyaların görüntüsü, dedelerimizi, ninelerimizi bir daha hatırlamamıza ve güzel duygular yaşamamıza vesile olmaktadır.
 
YERALTI ÇARŞISI
 
          Cumhuriyet Meydanında Belediyece yaptırılan çarşı gezenlere alış veriş olanağı sağlamaktadır.Bunların dışında şehrin muhtelif yerlerinde modern anlamda alışveriş merkezleri mevcuttur.
 
KUYUMCULAR ÇARŞISI
 
           Kuyumcular çarşısında çeşitli takı ve zinet eşyalarını bulacağınız kuyumcuları buluşturan bir çarşıdır.Ayrıca değişik ürünlerin de bulunduğu Tokat'ın  güzel mekanlarından dır.